The Complete Story of The Matrix

11 000 görünümler 376 B

I am writing my removed matrix video from scratch and presenting it to you in a brand new way. Have a good time.

Udemy Education Set Discount Code: 24,99₺ ► goo.gl/2NLysH


Instagram ► bit.ly/shockvoiceinstagram
Discord ► bit.ly/shockvoicedc
Advertising and communication ► shockvoicetv@yandex.com

ALL FILM REVIEWS ► bit.ly/filmincelemeleri
ALL MATRIX VIDEOS ► bit.ly/beyaztavsanıizle
ALL ANIMATRIX VIDEOS ► bit.ly/animatrixvideoları
ALL MY MYTHOLOGY VIDEOS ► bit.ly/shockvoicemitoloji

YORUMLAR

 1. Fatih Savaş
  Fatih Savaş
  4 saatler önce

  Sen kahinmisin ?

 2. Muti Büyük
  Muti Büyük
  8 saatler önce

  07:30 Mimar "Neredeyse 2199'dayız" demiyor. "You believe it's the year 1999 when in fact it's closer to 2199. I can't tell you exactly what year it is because we honestly don't know." yani "1999 yılında olduğumuzu sanıyorsun ama 2199'a daha yakınız." diyor. 2699 da 1999'dan daha yakınlar :D

 3. SONER CEYLAN
  SONER CEYLAN
  10 saatler önce

  Birde sonunda mimar kahine bu barisin nekadar surecegini dusunuyorsun demis. Kahinde olabildigince uzun diye cevap vermisti.

 4. Muhammet Yıldız
  Muhammet Yıldız
  12 saatler önce

  Hocam, Matrix ile benzeşen konuya sahip Terminator ve makinelerin yapay zekası Skynet hakkında da bir inceleme ve belgesel yapsanız çok güzel olur.

 5. Eşref Deveci
  Eşref Deveci
  21 saatler önce

  Dostum kurabiyede yazılım olması hatalı bence, ilk versiyon Neo'lar aşık olmadan seçilmiş oluyorlar. Yani ya kurabiye yada Trinity konusunda hatalısın. Bence 7 versiyon Matrix te Aşk denkleme yeni eklendi. Değişiklikler bu sayede gerçekleşti.

 6. Göksoy
  Göksoy
  22 saatler önce

  sürekli kötü muamele görmelerine karşın, yaratıcılarına itaat ediyorlardı:))

 7. Moon Walker
  Moon Walker
  Gün önce

  Matrixteysek beni uyandırın kardeşim yeter bu kadar uyuduğumuz isyan ediyorum artık isyan :D

 8. PossibleTurco
  PossibleTurco
  Gün önce

  Acaba Terminatör Matrix'in öncesini anlatıyor olabilir mi? Matrix Terminatör'ün sonrası gibi duruyor hikaye olarak.

 9. MAD Team
  MAD Team
  Gün önce

  Son kısmı atlamışsın mimarlan kahinin konuşması ve küçük kızı bunları atlamışsın en önemli şeyler

 10. emhay
  emhay
  Gün önce

  Dünyaya geliyorsun ve yaşarken bu filmi sinemada izliyorsun kısacası yaşadığın yy.da böyle bir filme denk gelmek nereden baksan büyük lüks.

 11. restricted area
  restricted area
  2 gün önce

  Baştaki animasyonun adı nedir

 12. Erol Gul
  Erol Gul
  2 gün önce

  Neo bilerek mi 1. Filmde ajan smith parcaliyor ve matrixi bozuyor. Surekli cogalmasini sagliyor. Zeonu kurtarmak icin bunu mu dusundu acaba

 13. Elif
  Elif
  2 gün önce

  matrix gerçek ama birkaç farkla; simülasyonda değil rüyada yaşıyoruz. hiç filmde karakterlere takılıp, gerçek hayattan kopup onlara matrix evrenine geçmeye yardımcı olan kablonun nereye takıldığı dikkatinizi çekmedi mi? ben söyleyeyim o zaman, o kablolar doğruca oksipital lobun olduğu yere taklıyor. film o kadar akıllıca ki Wachowski kardeşlerin yahudi olmasına şaşmamalı. oksipital lob ne mi işe yarıyor dersiniz? hemen anlatayım. uyanıkken oksipital lob harekete geçer yani gözden gelen uyarılara cevap verir şaşırtıcı kısım ise RÜYADAYKEN DE beynin aynı bölgesi aktiftir. demek ki beyin oksipital lobda hayali görüntüler oluşturuyor ve bunları rüya halindeyken de, uyanık olduğumuzda da görüyoruz. matrix işte tam buna değinmek istiyor. seçimlere, aşka. aşk.. aşk seçimlerimizi etkiler, tıpkı Neo'ya olduğu gibi. seçimler eylemlerimizi, eylemlerimiz geleceği. Neo'yu farklı kulan buydu. tıpkı kahinin dediği gibi.. duygularıyla hareket etti ve duyguları Neo'yu seçilmişlerin de seçilmişi yaptı. seçimlerini, eylemlerini, kaderini hepsi Trinity'e olan aşkı belirledi. ve bu kaçınılmazdı. değişim kaçınılmaz bir olasılıktı Neo için. zaten filmin çoğunu Neo'nun yaptığı seçimler ve bunun sonucundaki değişimler oluşturuyor. aynı nehirde ikiz kez yıkanmadı Neo. kahinin evinde yazan kendini bil sözü sizce neden bu kadar önemli aynı zamanda da bu kadar kompleksti? neden gelmiş geçmiş tüm filozoflar insanın benliğine atıfta bulunup kendini bilmesi için öğütler veriyor hiç düşündünüz mü? neden herkes yaşadığı hayatın bir simülasyon olduğunu söylüyor fark etmediniz mi hiç? bu dünya hakikatin yansıması. aynadaki illüzyonu. tıpkı rüyalarımızın hayatlarımızın yansıması/yanılasması (illüzyonu) olduğu gibi. insan hakikatte olmadığı sürece kendini bilemez zira insan illüzyonun içinde yaşamına devam eder. neden dejavu oluruz hiç düşündünüz mü? neden dejavu olmak matrix'de hatalı bir durum olarak nitelendirilir bağdaştırabildiniz mi hiç? dejavu olmak demek önceden yaşadığın şeyi tekrar yaşıyormuş hissine kapılmak demek. başta bu dünyanın hakikatin bir illüzyonu olduğunu söylemiştim. ve matrix de onların hakikatinin illüzyonu fark ederseniz. hakikatte yaşadığımız şeyler, oradaki anılarımız bu dünyada tekrar nüks edince insana alışılmadık geliyor. böyle gelmesinin nedeni de bu durumun bariz bir şekilde HATALI olması. tıpkı matrixteki gibi. ayrıca filmdeki karakter isimleri de bir o kadar ilgi çekici.. morpheus'un rüya tanrısı olması, neo'nun yunanca yeni anlamına gelmesi, trinitynin kutsal üçlüyü içermesi. ayrıca 3'ün ezoterizmdeki tanrısal gücü, başlangıç orta ve sonu ifade etmesi. (baba oğul kutsal ruh) filmdeki 3 ve 1 sayılarının vurgusu.. her şeyin içinde 1 sayısısının olması, her şeyin özünün 1 olması. ezoterik ve sembolik ifadeler. daha değinilecek çok şey var. başlı başına distopik bir film zaten, felsefe bilmeden anlanılamaz türden.

 14. Muratcan Yazgic
  Muratcan Yazgic
  3 gün önce

  "don't think you are, know you are" diye geçiyor ve farklı bi anlam içeriyor, orada bir hata olmuş olabilir.

 15. Mehmet Tafralı
  Mehmet Tafralı
  3 gün önce

  Şuan da zaten matrixte değil miyiz, ölümle beraber ahiret hayatında uyanacaz, sonsuz olan yere

 16. Gökçe Cihan
  Gökçe Cihan
  3 gün önce

  matrix'e dair her şeyi seviyorum ama bir şeye cevap bulamıyorum. makineler neden kendilerini dünya ile sınırlamışlar. dünyada istenmiyorsanız çıkın uzaya abicim. gökyüzünü karartmaları da neden makineleri sınırlıyor onu da anlamıyorum. neo ve trinity bi anlığına bulutların üstüne çıkmışlardı. enerji almak için bulut üstüne istasyonlar kuramazlar mıydı. bu daha çok insanlar tarafından aşağılanmak ile mi alakalı merak etmiyorum değil. (bir de siyah bulutun aynı zamanda içinden geçince makinelere zarar veren bir yönü var mı emin değilim)

 17. Özgür
  Özgür
  3 gün önce

  neo ile deus ex machina arasındaki anlaşmanın detayları nedir? matrix'in içinde mutlu olanlar orda kalmaya devam edecek, uyanmak isteyenler ise matrix'ten çıkıp hayatına zion'da devam mı edecekti?

 18. door
  door
  3 gün önce

  iyi ki varsın sayende anladım

 19. Danger Danger
  Danger Danger
  3 gün önce

  Kısacası yapay zekanın insanoğlunu bitirişinin öyküsü bu yani yapay zeka robotları insanlığı yok edicek ve dünyayı kendi kontrol altında tutucaklar ve dünya şimdiki halinden daha gelişmiş olucak

 20. Scott S. Duygun
  Scott S. Duygun
  3 gün önce

  Matrix 4 neden cok farkli gorunuyor, neden yesil ve mavi tonlar yerine sari ton kullanilmis, ?

 21. OAAC TV
  OAAC TV
  4 gün önce

  Merak ediyorum.. geek yaparın 120 dkklık şahaser matrix incelemesi hakkında ne düşünüyorsun??

 22. ado
  ado
  5 gün önce

  ben bir türlü ajan smithi kafamda oturtamıyorum. bu adamı da makineler yazdıysa neden yok edemiyorlar?

 23. borcuhan77
  borcuhan77
  5 gün önce

  02:30 da makinelerin kurduğu şehir , ne garip ki aynı yerde gerçekten bir robot şehri inşaa ediliyor, ismi NEOM PROJESİ. Tesadüfmü , başlangıçmı.???

 24. Bsnms Kskdk
  Bsnms Kskdk
  5 gün önce

  Bir ben mi hiçbir şey anlamadım.

 25. harle nock
  harle nock
  6 gün önce

  Ey transistorlere can veren allahim! Yok, allah degildi o...

 26. Bülent BAYRAKTAROĞLU
  Bülent BAYRAKTAROĞLU
  6 gün önce

  Matrix serisiyle, Maymunlar cehennemi serisi ne kadar benzer. Matrix ın anomalisi de, bu olmali. Sadece insanlığın korku düzeyi değişmiş

 27. Semi Black
  Semi Black
  7 gün önce

  2 teorim var: 1.) Neo nun makinalari kontrol edebilme ve Smithi görebilme sebebi: Zion gercek dünya icerisinde makinalarin kontrolünde olan ve simulasyonun kullanildigi bir ön dünya.. (Evden cikmadan önce bir oda gibi hayal edebilirsin) Gercek bedenleriyle yasadiklari, gercek dünya ile matrix in arasinda bir yer.. Cünkü tam simulasyon olsa neo ordan gemiyle ucup orayi terkedememesi gerek.. Tam gercek olsa kör haliyle Smithi görememesi gerek.. 2.)Daha mantigima yatan teori ise: Neo makinalara baglanabildigi icin (makina giris deliklerinden bahsediyorum) icine programda yüklenebiliyor.. yani insan ama kain tarafindan yüklenen programlari kullanabiliyo.. Tank gibi 100% dogal olsaydi makinalara baglanamadigi icin programda yüklenemezdi.. Yani programlanabilen bir beyin yada insan olarak düsün.. Bu sebeple kain tarafindan yüklenilen programlarla makinalari durdurup Smithi görebiliyor...

 28. E R E N I Z M  新 ドラゴン
  E R E N I Z M 新 ドラゴン
  7 gün önce

  *🆎 . 🅾️ aynen cko epic ve legendary moment olmasını beğendim 😐 . ✌️*

 29. KuralsizimBeN
  KuralsizimBeN
  7 gün önce

  neo nun gözlerini kaybetmesine rağmen görebilmesini filmin yazarına sormamışlar mı ?

 30. KuralsizimBeN
  KuralsizimBeN
  7 gün önce

  bence hikayenin en tutarsız tarafı tek taraflı kıyım yapan insanoğlunun makinelerin gelişip büyümesine engel olmaması adamlar orada medeniyet kurarken insanlar sadece izlemiş durun lan azıcık daha güçlensinler öyle saldıralım mı demişler ? :)

 31. dilay gmail
  dilay gmail
  7 gün önce

  18:54, zion'un başka bir simulasyon katmanı olduğu 17:05'de mimar'ın söylediği; zion'un yok edilerek, yeniden oluşturulması teklifiyle kesinleşmiyor mu?

  1. Semi Black
   Semi Black
   7 gün önce

   2 teorim var: 1.) Neo nun makinalari kontrol edebilme ve Smithi görebilme sebebi: Zion gercek dünya icerisinde makinalarin kontrolünde olan ve simulasyonun kullanildigi bir ön dünya.. (Evden cikmadan önce bir oda gibi hayal edebilirsin) Gercek bedenleriyle yasadiklari, gercek dünya ile matrix in arasinda bir yer.. Cünkü tam simulasyon olsa neo ordan gemiyle ucup orayi terkedememesi gerek.. Tam gercek olsa kör haliyle Smithi görememesi gerek.. 2.)Daha mantigima yatan teori ise: Neo makinalara baglanabildigi icin (makina giris deliklerinden bahsediyorum) icine programda yüklenebiliyor.. yani insan ama kain tarafindan yüklenen programlari kullanabiliyo.. Tank gibi 100% dogal olsaydi makinalara baglanamadigi icin programda yüklenemezdi.. Yani programlanabilen bir beyin yada insan olarak düsün.. Bu sebeple kain tarafindan yüklenilen programlarla makinalari durdurup Smithi görebiliyor...

 32. Emra Ayun
  Emra Ayun
  8 gün önce

  Beyler özür dilerim. Şimdi siz saygıdeğer matrix hocalarım. Din gerçek mı değil mi ben ordan başlım sınava bilen yazasın.aydinlatsin araniza katılmak istiyorum zira zihnim yerinde durmayacak 25 yıldır arıyorum

 33. Ata
  Ata
  8 gün önce

  Birşeye dikkat ettiniz mi arkadaşlar. İnsanlar hep matrix 4 ün sarı filtresinden şikayet etmiş. Fakat 3. filmin sonundaki yeni yükleme sarı filtre. Yani demekki film 3. filmin sonundaki yüklemeden devam edecek.

 34. Ali Cabuk
  Ali Cabuk
  9 gün önce

  Helal olsun. Harika

 35. Gürkan Yaman
  Gürkan Yaman
  9 gün önce

  Cok şey anladim ama hic bisey anlamadim

 36. KCO MUSIC
  KCO MUSIC
  9 gün önce

  Makinelere bile kötü davrandıklarını söylediniz. Biz kimsenin sahibi değiliz. Bir Tek Sahip Var. YÜCE YARADAN. Makineden farklı değiliz.

 37. Mehmet Serman
  Mehmet Serman
  9 gün önce

  Çok güzel video tebrikler ama maalesef Resurrections oldu devam filmin adı.

 38. OmegaHertz
  OmegaHertz
  10 gün önce

  Peki 11:10 da buzdolabının üstünde bulunan kırmızı ve mavi City Phone Kitaplarını napıyoruz?

 39. Süleyman Karğı
  Süleyman Karğı
  10 gün önce

  Ufff beee

 40. Kerim KARABAY
  Kerim KARABAY
  10 gün önce

  Ne mettiki lan tansiyon hapı

 41. İbrahim İ.
  İbrahim İ.
  10 gün önce

  İnsanoğlu o kadar egoist ki, fırsatını bulduğu ilk anda şeytandan daha zalim ola biliyorlar..... Kendi türleri ile o kadar savaşmışlar ki, herkesi yeneceklerini sanmışlar..... Ama bilmedikleri tek şey insanoğlunun zafer dediği kendilerinden üstün bir tür kendini savunmaya geçene kadar olan şeydi. Ve Robotlar savaşmaya başladığında insanoğlu anladı nasıl bir şeye karşı olduklarını.....

 42. Özel Demirtaş Veteriner Kliniği
  Özel Demirtaş Veteriner Kliniği
  10 gün önce

  Yıllar içinde matrixi onlarca kez izledim ancak kurabiye ve şekerin farklı anlamları olduğunu bugün öğrendim. Emeğinize sağlık.

 43. ibrahim Taş
  ibrahim Taş
  12 gün önce

  seriyi iki tekrar yaparak izlemiştim ama anlamadığımı ikinci izlediğim zaman fark etmiştim 3. tekrar izlersem yine anlamayacağımı, yeni anlayacağımı hissediyorum. bununla ilgili çok yazı okudum, çok görsel izledim ne derseniz deyim tam olarak hala kavrayamadım. şimdi bu videoyu de izlerken 10. dakikada beynim yandı ve durmak zorunda kaldım. tanrı aşkına birileri bilale anlatır gibi anlatabilir mi?

 44. DÜNYA ADALETSİZ ÇOCUK
  DÜNYA ADALETSİZ ÇOCUK
  12 gün önce

  BİR SAÇMALIK FARKETTİM. KAİN İNSANLARIN GELECEKTE NE YAPABİLCEĞİNİ NASIL BİLEBİLİYOR HARFİ HARFİNE HEMDE. NEO GERÇEK HAYATTAN BİR İNSAN BİR PROGRAM DEĞİL.. KAHİN İSE BİR PROGRAM BİR ROBOT UN TASARLADIĞI. BİLMESİ İMKANSIZ SAÇMA..

 45. A.Berkil Balcı
  A.Berkil Balcı
  12 gün önce

  Matrix 4 öncesi update için gelenler burda mı? Sayımızı bilelim.

 46. Terminatör Kişi
  Terminatör Kişi
  13 gün önce

  İlerde insanlar ve robotların savaşını görürmüyüz

 47. Turkish Couple
  Turkish Couple
  13 gün önce

  matrix bir film ya da senaryo değildir,Matrix bir çok eski öğreti,kültür ve inanç ögeleriyle milleniyum arasında sentezlenen felsefik bir akımdır.Matrix fikirsel teatilerin vücut bulduğu geleceği şekillendiren bir yapıt.Beyin ile bilgisayar arasında link kurma,dijital benlik,dijital savaş ve korsanlık,devrimsel korsanlık günümüzde bile hala teorileri ve tezleri ortaya atılan olay.Yapay zekanın insanlık ile çatışması,virüs yazılımlar,öpücük ve kurabiye gibi organik maddelerin programlanması ise hala standart insanların anlamada güçlük çekeceği bir öngörü.Tam 22 sene neredeyse çeyrek yüzyıl önce ortaya atılan idealar,iphone bile daha doğmamışken,Musk kısa donla gezerken.Gerçek bir beyin ekibi işi yapıt.Kısacası tek tek değinmeye gerek yok,Matrix fikri bir ezoterik proje misali döneminin fersah fersah önünde bir yapıdır.Aradan geçen 22 seneden sonra Wİ-Fİ,Bluetooth,Kablosuz kulaklık,led tv gibi teknolojilerin 2000 li yıllarda henüz ilerlememiş olması kullanılan donanımların komik olmasına neden olmuş.2022 insanı için matrix 10 mb lık Disket eğitim programları maalesef(ironi) gülünç..Genede fazla gerçekçi fütürizmi var.

 48. Rehi Balazi
  Rehi Balazi
  13 gün önce

  Matrix 4' ün fragmanından sonra tekrar bu videoya gelenler.

 49. Murat Özgün
  Murat Özgün
  13 gün önce

  Robotu niye toplu mezara atayım aq götürürüm hurdacıya satarım :D

 50. MURAT KALE
  MURAT KALE
  13 gün önce

  Tüm seriden çıkarılacak ana fikir şudur. Hangi hapı yutacağına iyi karar vereceksin gerisi boş. ,

  1. Gunay Nezerova
   Gunay Nezerova
   9 gün önce

   Coox real ve dogru qerar👍👍👍👍👍

 51. 35ozgur
  35ozgur
  14 gün önce

  Hayvan gibi felsefe yapmışlar

 52. 35ozgur
  35ozgur
  14 gün önce

  Güneş olmazsa oksijen nasıl olacak ? Tarım ?

 53. 35ozgur
  35ozgur
  14 gün önce

  Kaç kere soundtrack ini aldım kasetler orji aldi cd korsan idi kayıp hepsi

 54. Engin Çakır
  Engin Çakır
  14 gün önce

  Mimar kesin gs lı Fenerbahçe süper 🎺🎺🎺💎💎💎💎

 55. Ömer SARAL
  Ömer SARAL
  15 gün önce

  Asılında Kahin kısa vadede iyi bir sonuca sebep oluyor ama tümüne bakınca sonuç Mimara yaradı. Her ne kadar Mimar, Zion'u yok edemeyip barış anlaşması sağlansa da aslında yok olmaktan kurtuldu. Smith, Matrix'i yok edip tüm insanları uyandıracaktı ama başarısız oldu ve Matrix'i haliyle de Mimarı kurtarmış oldu. Kahin bir nevi Neo'yu ve Morphu kendi oyununa getirdi ve kendisi de yok olmadı. Morph her şeyin farkına en başında varmış olsaydı Smith ile anlaşıp Mimara ve Kahine savaş açıp Matrixi yok edebilir ve insanları kurtarabilirlerdi. Film boyunca güçlülerden ve onların seçimlerinden ve güçsüzlerin seçim yapıyormuş gibi kandırıldığı mesajlarını aldık. Burda güçlü olanlar Kahin ve Mimar(ikisi de kendini düşünüyor) haliyle onlar seçimlerini yapıyorlar ve geri kalan herkes onların seçimlerini sanki kendi seçimleriymiş,özgür iradeleriymiş gibi uyguluyorlar. Özet; Kahin kendi popişini kurtardı ;)) (tabi işin şakası ama bir bakıma da doğru)

 56. Ozan Furkan Atlamaz
  Ozan Furkan Atlamaz
  15 gün önce

  4. Filmden önce kısa bir özet geçmek ve hatırlamak için buraya gelenler, hoş geldiniz

 57. Umay Doruk
  Umay Doruk
  15 gün önce

  yeni filmin teaseri dusmusken doniyim dedim

 58. halil can fidan
  halil can fidan
  17 gün önce

  geceleri uykuya dalmak için oynatma listesini başlatıyorum 20-25 dk civarı uykuya dalıyorum, vidyolar akmaya devam ediyor. meditasyon gibi birşey oldu hakkını helal et. (the matrix en sevdiğim film)

 59. efeizm
  efeizm
  17 gün önce

  Matrix “kontrol” demek. Kimse matrix’i anlatamaz. Ne yazık ki herkes kendi içinde düşünüp bulması gerek. Aslında o hep içimizde ve benliğindeki o anlam arayışından sonra anlamaya başlarsın yaşadığımız bu dünyanın içindeki sistemin nasıl bir döngüde çark gibi döndüğünü. Sorgulamak, düşünmek ve en önemlisi uyanmak lazım.

 60. Ferhat Tas
  Ferhat Tas
  18 gün önce

  Kahin 3. Seride neden tip olarak değişti?

 61. Enes SAVAŞ
  Enes SAVAŞ
  18 gün önce

  Bir tek şok dalgası hepsini kapa korkma

 62. Köy Hayatı
  Köy Hayatı
  19 gün önce

  Allah razıolsun emeğinize sağlık

 63. Ardinyo
  Ardinyo
  19 gün önce

  10:07 Çıkar göster !!

 64. Ekrem Kablan
  Ekrem Kablan
  20 gün önce

  Matrix izleyince evdeki çorba kaşığını eğmeyi deneyen kimler var 😂

 65. sirius
  sirius
  21 gün önce

  ....ve kahinin bir kadın olması......

 66. sirius
  sirius
  21 gün önce

  2021de yaşamak ve matrix filmini hala izlememis olmak😄🤭

 67. sirius
  sirius
  21 gün önce

  Butun bunlar bizden once yasandi mi?🤔 hikayenin evveli insanlarin sanki yaraticinin aksine gitdigi anlamini veriyor.... sonrasini baglayamadim malesef...

 68. Miwkie - San
  Miwkie - San
  21 gün önce

  Fiat lux detayı çok hoş olmuş

 69. Hargreave LTP
  Hargreave LTP
  22 gün önce

  İzlemiş gibi oldum bee helal olsun kral

 70. Serhat ASLANOĞLU
  Serhat ASLANOĞLU
  22 gün önce

  Usta yuzuklerin efendisinide anlatir misin yada Mr Robot

 71. J A K O B E N
  J A K O B E N
  24 gün önce

  6:30 nükleer enerjiyi ve yenilenebilir enerji kaynaklarını akıl edememiş olmaları senaryonun tek açığı bence. ki bu da filmi tahtından ediyor.

 72. Tolga Gonul
  Tolga Gonul
  24 gün önce

  yıl 2021 tesla kendi robotlarını yapmaya başladı ve 2 yıl içinde seri üretime geçecekler

 73. Yusuf Demir
  Yusuf Demir
  25 gün önce

  Zamanının ötesinde bir senaryo yazarak muazzam bir başyapıta imza atılmış, hayran olmamak elde değil ve bu başyapıtı muazzam bir şekilde anlatan size sonsuz teşekkürler :)

 74. Sadık Yusuf Arslan
  Sadık Yusuf Arslan
  25 gün önce

  Biri bana neo nun hangi kapıyı seçtiğini açıklayabilir mi? Zion yok olacak ve 23 insanla yeniden mi doğacak yoksa tüm insan ırkı yok mu olacak

 75. Murat
  Murat
  25 gün önce

  17:06 23 kisiyle zion tekrardan olusturuluyor. Onceki 5 secilmis kisi bunu yapiyor. Bu, zionun da simulasyon oldugunu gostermez mi ? Neonun gercek dunyada kör iken görmesi, makineleri durdurması bunu destekler nitelikte. Ama bunları bi kenara bırakıp sadece bu tek başına kanıtlamaz mı ? 5 defa yeniden oluşturulmuş yani. Simülasyon olması gerekmez mi ?

 76. Scyptor
  Scyptor
  Aylar önce

  Kusursuz bir video. Matrix serisine bir kere daha hayran oldum. Yarın baştan izleyecem 👍

 77. Alaattin Kayıkcı
  Alaattin Kayıkcı
  Aylar önce

  Beyin yandı kahin tirmiti niyo simit ne lan bu

 78. Melih Öner
  Melih Öner
  Aylar önce

  Robotların ekonomisinin insanların ekonomisini geçmesi benim için hikayenin mantığını kopartmasına neden oluyor çünkü makinelerin insanlar gibi çılgınca alışveriş yapmaları için desire a sahip değiller bu nedenle makinelerin pazarlama yapmaları da duygusu olmadığı için mantıksız oluyor. Bu nedenle her ne kadsr çok sevsem de biraz zayıf kalıyor.

 79. rai i
  rai i
  Aylar önce

  Reis kralsın be

 80. Bugra Dursun
  Bugra Dursun
  Aylar önce

  M U H T E Ş E M

 81. Palaska rav
  Palaska rav
  Aylar önce

  Hepimiz bi simülasyonun içindeyiz Matrix

 82. Ömür Akdeniz
  Ömür Akdeniz
  Aylar önce

  Neo ve Trinity makinalar şehrine giderken Smith zaten gemide, oraya gittiklerini biliyor. Neo nun matrix e makinalar şehrinden bağlandığını nasıl hesaba katmamış olabilir?

 83. Zeki Alpay Çataloğlu
  Zeki Alpay Çataloğlu
  Aylar önce

  Nefsine ne kadar muhalefet edersen o kadar yükselirsin. ''Nefsinin dediğinin tersini yap. O zaman isabet etmiş olursun'' Hz. İsa

 84. Osman Ivegen
  Osman Ivegen
  Aylar önce

  Büyük bir soru isaretidir....

 85. Serkan Ozay
  Serkan Ozay
  Aylar önce

  Peki zeon da matrix in bir parçasıysa yani bir programsa gerçek insanlar nerde? Makineler kimle barış yaptı?

 86. zeki macit
  zeki macit
  Aylar önce

  Anlaşılıyor ki sizler Matrix'i anlayamamışsınız.! Zaten bu beklenen bir sonuç.! MATRİX, Armageddon savaşının sembolik anlatımıdır.! Filmdeki Neo = İSA'dır. Morpheus = Hz. YAHYA'dır.! İncil'i alıp okursanız bunu daha net anlayabilirsiniz.! Film'de ki ZİON ifadesinden de mi anlayamadınız bunu.? Yuh artık.!

 87. Engin Çakır
  Engin Çakır
  Aylar önce

  Hiç bişey anlamadım

 88. Çift Bilet
  Çift Bilet
  Aylar önce

  Tarih videoları, Film incelemeleri, podcastler ve sesli kitaplarla dolu bir kanalız. DESTEKLERİNİZİ BEKLİYORUM..

 89. Aşkın Civan
  Aşkın Civan
  Aylar önce

  Ben seni çok sevdim shockvoices. Hep böyle kal. ❤️

 90. Specialist Esthetician
  Specialist Esthetician
  Aylar önce

  Süper anlatılmış 👍🏻👍🏻

 91. Burak Akçam
  Burak Akçam
  Aylar önce

  Kahin mi İsa yoksa Neo mu? Belki de Kahin İsa'nın öğreticisi, hocası falandır. Aklımda deli sorular.

 92. Anıl Arslan
  Anıl Arslan
  Aylar önce

  Bunlara hiç gerek yoktu adamın köpeğini öldürselerdi herkesi haritadan silerdi neo

 93. ʜᴇᴀᴠʏ ᴡᴇᴀᴘᴏɴ
  ʜᴇᴀᴠʏ ᴡᴇᴀᴘᴏɴ
  Aylar önce

  👍

 94. Ege Saner
  Ege Saner
  Aylar önce

  Ulan her şey yine orta doğuda başlamış burası gerçekten bataklık

 95. 艾富康Furkan Acar
  艾富康Furkan Acar
  Aylar önce

  Belki Neoya çip takmışlardir. Elon Musk misali :) Neonun gerçek dünyadayken de makineleri kontrol edip Smithi görebilmesinin nedeni belki de budur.

 96. 艾富康Furkan Acar
  艾富康Furkan Acar
  Aylar önce

  Nükleer enerji ya da petrol, doğalgaz yok muydu acaba elektrik üretecek :)

 97. Çakır Çakır
  Çakır Çakır
  Aylar önce

  Yüzüklerin efendisiyle birlikte türünün en iyi filmi. Üzerine aksiyon filmi çekilebileceğini sanmiyorum. Musevi propagandası yapmasının dışında gelecekle ilgili inanılmaz bilgiler veriyor. Gökyüzünün karartılması, güneşin kapatılması, insanların enerji kaynağı olarak kullanılamasi gelecek planlarıyla ilgili önemli mesajlar veriyor.

 98. HAKAN CANKAN
  HAKAN CANKAN
  Aylar önce

  Animatrixte insanlar robotları sürüyorlar ve robotlar ortadoğuda uygarlık kurup insan ırkını geçiyorlar. Bu bana biraz saçma geldi. İnsanlar zaten yapay zekayı üretiyorlar ekonomik olarak insanları zor durumda bırakmaları imkansız. Bence burada çok büyük bir mantık hatası var.

 99. Eren Can Gülel
  Eren Can Gülel
  Aylar önce

  Çok iyi video

 100. MEDİNE Güler
  MEDİNE Güler
  Aylar önce

  Anime matrix ten güzel alıntılar , bir de Erkan Trükten den dinlemelisiniz bence animatrix yorumunu. O da bunun gibi keyifli bir video